Odsłon : 124002

Aktualności

Drodzy Rodzice

w  związku z pojawieniem się COVID 19 na terenie Przedszkola Nr 3 w Przemyślu zawieszenie zajęć stacjonarnych nastąpi w terminie od 12.10.2020r do 16.10.2020r. Nauczanie w tym czasie odbywać się będą w formie zdalnej.  Powyższe działania zostały wprowadzone w celu zablokowania dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat, m. in. w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza.

................................................................................................................................................................

Aktualne wydarzenia i zdjęcia znajdują się na naszym profilu na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/148916422425666/photos/

dostęp ograniczony tylko dla rodziców naszych wychowanków.

 

28.02.2020 r. OLIMPIADA SPORTOWA.🤾‍♂️⚽️🥅.
Dzieci z gr. V i gr. IV świetnie bawiły się na zawodach sportowych w Szkole Podstawowej Nr 16

 

27.02.2020
Będziemy segregować śmieci

 

20.02.2020 Dzisiaj nasze przedszkolaki zmierzyły się z łamigłówką prosto z DNI MŁODEGO INŻYNIERA w Warszawie. Nie jest to takie proste nawet dla dorosłego. A to nasi geniusze którym się udało. Zachęcam do wydrukowania układanki i sprawdzenia swoich sił

 

12-13.02.2020 Pan Andrzej Kawecki przybliża dzieciom historię naszego kraju i miasta w czasie zwiedzania Schronu Kierowania Obroną Cywilną

 

11.02.2020 Poznajemy instrumenty muzyczne 🥁🎻🎺📯🎹

 

10.02.2020 II miejsce w konkursie plastycznym "Przylecieli Anieli" organizowanym przez SP 15 w Przemyślu zdobyła Maja Andruchewicz z gr.III

 

07.01.2020 r. Jasełka gr III prezentowane dla rodziców oraz seniorów Osiedla w PSM Klub Osiedlowy „Salezjańskie” (TOYA)

 

06.02.2020 W oczekiwaniu na przyjście wiosny 🌷🌱⚘🌞

 

28.01-05.02.2020 Dzień Babci i Dziadzia w gr.2


11-12.01.2020 Konkurs kolęd i pastorałek- Bosco kolędować Jezusowi - Lipowica🎶

Milenka zdobywa wyróżnienie jako jedna z trójki dzieci w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym


09.01.2020 BAL KARNAWAŁOWY.💃🕺👮‍♂️👸🤴🧚‍♀️🧝‍♀️🎉


20.12.2019 Pani Ewa Leśniak przyniosła dzieciom z przedszkola własnoręcznie wykonaną Szopkę Bożonarodzeniową która zdobyła wyróżnienie w 3 Międzynarodowym Konkursie Szopki Bożonarodzeniowej Przemyśl 2017. Wraz z życzeniami Wesołych Świąt oraz szczęścia w Nowym Roku dla dzieci i pracowników

 

19.12.2019 Dzieci z Gr. II odwiedziły z kolędą Prezydenta Miasta Przemyśla. Tym świątecznym gestem wprowadziły do UM piękną atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia

 

18-20.12.2019 Występy jasełkowe dla Rodziców

 

18.12.2019 Jasełka w wykonaniu gr. II dla naszego przedszkola 🎄🎶


17.12.2019 Wigilia przedszkolna 🎄🎶


16.12.2019 W dniu dzisiejszym dzieci z grupy IV wybrały się do gabinetu stomatologicznego mamy Heli. Celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła jak leczy zęby. Następnie opowiedziała o tym jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Na zakończenie wręczyła dzieciom pasty i gumeczki - ząbki. My również serdecznie podziękowaliśmy za zaproszenie i wręczyliśmy pani Ewie podziękowanie oraz książeczkę z obrazków wykonanych przez dzieci.🙃

 

16.12.2019 Gr. II szuka śladów przeszłości 🕵️‍♂️🐾🐚🦕🦖⛰

 

12.12.2019 Piszą o nas w 📰😊

 

10.12.2019 Taka piękna choinka zawitała do naszego przedszkola dzięki uprzejmości 😍https://m.facebook.com/jodlapodkarpacka/
Prawdziwa królowa wśród choinek 🌲🎄
Dziękujemy!😊

 

06.12.2019 Święty Mikołaj 🎅🎁


05.12.2019 Mój kochany Mikołaju ...

 

04.12.2019 Zbiórka słodyczy 🍭🍬w naszym przedszkolu do paczek mikołajkowych 🎅 dla małych sportowców z domu dziecka zorganizowana przez "Sportowy Przemyśl". Serdecznie dziękujemy! Pamiętajmy "dobro powraca" ♥️ (na zdj. brak dzieci z gr. III, w trakcie odbioru uczestniczyły w warsztatach w bibliotece).

 

02.12.2019 Sadzimy, może wyrośnie nam las !?

 

02.12.2019 Spotkanie z Górnikami

 

12.2019 Wizyta gr. II, III i IV na warsztatach w bibliotece


29.11.19 r. w naszym przedszkolu odbył się cudowny pokaz mody! Tematem przewodnim byli "Bohaterowie bajek". I tym razem nie zawiodła pomysłowość dzieci i rodziców. Wszystkie stroje były wyjątkowe i oryginalne. W tym wyjątkowym dniu nasze dzieci mogły spotkać Czerwonego Kapturka, księżniczki, wróżki, rycerzy, superbohaterów oraz wiele innych postaci. Nasi modele prezentowali swoje stroje jak prawdziwe gwiazdy przechodząc po wybiegu i pozując do zdjęć. Wszyscy bawili się wspaniale!
Pokaz mody poprowadziła Joanna Wiśniowska

 

28.11.19 r. w naszym przedszkolu miało miejsce Bajkowe Kino. Wszystkie dzieci mogły obejrzeć lubianą bajkę i poczuć atmosferę prawdziwego kina. Dużą atrakcją były bilety sprawdzane przy wejściu do kina a także popcorn. Wszyscy dobrze się bawili i z ciekawością obserwowali losy bohaterów.

 

28.11.19 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski "Bajkowy świat". Nie zawiodły przedszkolaki, które tak licznie zaprezentowały swoje umiejętności 44 uczestników! Każdy został nagrodzony upominkiem oraz dyplomem. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumne!
Konkurs recytatorski przygotowała i poprowadziła Joanna Wiśniowska.

 

Zajęcia z rodzicami ,, Bawimy się z misiem"

 

Dawno temu... dziś przedszkolaki obejrzały bajkę o przygodach małpki wyświetloną na dużym ekranie za pomocą reliktu przeszłości

 

27.11.19 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. "Kaczka Dziwaczka" przygotowane przez nauczycieli przedszkola. Dzieci z wielką radością obejrzały bajeczkę i nagrodziły swoje panie ogromnymi brawami. Spotkanie uwieńczone zostało wspólnym "kaczuszkowym" tańcem.

 

26.11.19 r. w naszym przedszkolu odbył się quiz wiedzy o baśniach i bajkach. Nasze przedszkolaki mogły się wykazać wiedzą na temat treści znanych bajek. Razem z bohaterami bajek wesoło spędziły czas na pozytywnej rywalizacji, poznały odpowiedzi na bajkowe zagadki ukryte w balonikach, odkryły skarby z zaczarowanego kuferka i zręcznymi paluszkami wybrały orzeszki od kukurydzy. Konkurencjom towarzyszyła dobra zabawa. Dzieci otrzymały bajkowe pieczątki oraz kolorowanki.
Quiz bajkowy poprowadziły: Anna Sura i Marta Bilig

 

25.11.19 r. w naszym przedszkolu rozpoczął się Tydzień Bajkowy "W krainie baśni, bajek i bajeczek". W tym dniu nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem. Przedszkolaki zostały zaproszone przez panią Asię do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, obejrzały występ przygotowany przez dzieci z gr. IV i V, a także bawiły się przy piosenkach.
Tego dnia każdą grupę odwiedzili również zaproszeni goście, którzy przeczytali dzieciom bajeczkę. W przyszłym roku na pewno powtórzymy to święto bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MiŚ!

 

Spotkanie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei 🚂🚃🐶

11.11.2019 W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci z grupy III wystąpiły z montażem słowno-muzycznym wypełnionym pieśniami i wierszami patriotycznymi. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta, Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej oraz seniorów z klubu "Młodzi Duchem", działającego w Centrum Integracji Społecznej-Caritas w Przemyślu

 

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola wraz z Panem Andrzejem Kaweckim, przedstawicielem Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej, zapaliły symboliczne znicze na grobach Nieznanych Żołnierzy

 

Maluszki oddały cześć poległym za Ojczyznę

 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Panie  nauczycielki z naszego przedszkola otrzymały nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej:
Pani Małgorzata Sumiec  Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty
Pani Joanna Wiśniowska Nagrodę Prezydenta Miasta Przemyśla.
Serdecznie gratulujemy!👏

 

Cudowny występ gr. V z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla pracowników przedszkola z 👩‍💼💐🤗

Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?
(D. Beisser)

 

Dzieci z gr. 2 eksperymentując z wodą, znalazły odpowiedź na pytanie: Jak powstaje deszcz?

 

Oddajemy hołd żołnierzom I i II wojny światowej gr. III


W poszukiwaniu witaminek gr.III 🍒🍌🍓🍏🍇


Owocowe witaminki gr. III 🍓🍏🍌🍉🍇


Jak powstaje deszcz 🌧 gr. III


Zabawy integracyjne przy ognisku 🔥😊 gr. III


Dzieci z gr. 4 robią doświadczenia

 

Na dzisiejszych zajęcia maluszki i starszaki poznały mieszkańców wiejskiego podwórka, w tym krowę Łaciatkę, która miały okazję wydoić. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, skąd się bierze mleko.

 

Dzieci z gr.4 pieką chlebek🍞

 

Występ gr.III na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Starostwo

 

Dzieci z gr. I i II pieką chlebek 🍞


Dziś Maluszki formowały z ciasta pyszne bułeczki, rogaliki i obwarzanki.🍞🥨🥐🥖

 

Przemyskie dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II 16.10.2019


Warzywne ludziki w wykonaniu dzieci z gr V

 

Przygoda z dźwiękami gr. V🥁🎺📯🎸🎶


Rosną sobie grzybki w trawie…

 

Legenda o 🐉🙂


A to jeż …

 

Maluszki bawią się i uczą

 

Dzieci z gr IV rozpoznają owoce i warzywa za pomocą zmysłów

 

A w ogrodzie jeżyk śpi...

 

Jesienny spacer do parku gr. IV 🐿🍁🍀🍂🍃


Poznajemy zasady ruchu drogowego. 🚦🛣🛑🚑🚔🚒


Super ten nowy dywan!!!

 

Grupa 2 to już nie MALUSZKI-pięknie spacerujemy węża już nie potrzebujemy.🐍

 

Wesołe kropeczki!

 

Bawimy się wesoło!

 

11 września 2019r.

Pierwszy spacer maluszków😊😊😊😊